© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Liha a Zaječov slaví druhé výhry. Bitva v Českém Brodě i Čelákovicích

Druhým kolem pokračoval rovněž středočeský krajský přebor (KP). Ve skupině A si stoprocentní bodovou bilanci drží družstva Lihy a Zaječova. Loni ještě druholigový Zaječov zavítal do Zvánovic. Domácí se ujali vedení 1:0, pak ovšem jim soupeř v následujících čtyřech zápasech povolil pouhý set a otočil na 1:4. Druhý domácí úspěch se dostavil v zápase jednotlivců, ale zbytek utkání jasně vyzněl pro hosty. I druhé utkání této skupiny skončilo stejným poměrem, když rezerva Šacungu Benešov nestačila doma na tým Lihy. Konečně se rozehrála i skupina B, kde slavila úspěch domácí družstva. Béčko Čelákovic hostilo doma soupeře z Jizerního Vtelna. Úvodní zápasy dvojic vyšli hostujícímu týmu na jedničku, když zvládli obě třetí sady a šli do vedení 0:2. Zbytek utkání přichystal velké drama, když následujících pět ze šesti zápasů musel rozhodovat třetí set. Domácí tým zvládl lépe všechny koncovky i s pomoci ligových mazáků (Flekáč, Doucek) a urval vítězství na svou stranu. Taktéž druhé utkání skupiny mezi Č. Brodem B a Čáslavi/Vrdy přineslo velkou řež a drama až do samotného konce. V sestavě domácích startovali hned dva prvoligový hráči (Janík, Sýkora). Hosté se nezalekli a překvapivě po zápase vložené třetí dvojice vedli 2:3. Následně ještě před zápasy křížových dvojic byl průběžný stav 4:4. Zde se ukázala zkušenost ligových posil, když dvakrát v třetí zkrácené sadě udržel domácí tým pevnější nervy a zvítězil nejtěsnějším rozdílem.