© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Kutná Hora nestačila na rozjetou Sázavu a první prohra Čáslavi

Nohejbalový oblastní přebor (OP) 2019, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ pokračoval 7. kolem, kde si to mezi sebou rozdali soupeři z prvních čtyř míst průběžné tabulky. Jediným týmem bez prohry zůstala Sázava, která potvrdila úspěšnou sérii v domácím utkání proti loňskému mistrovi z Kutné Hory. Samotné utkání bylo velice vyrovnané a v první jeho polovině měli mírně navrch hosté, když po zápase vložených dvojic byl stav 2:3. Pak domácí zabrali a v následujících třech zápasech povolili soupeři získat pouze jeden set a vítězství potvrdili v dramatické koncovce třetího setu úplně posledního zápasu křížových dvojic. Poprvé letos vyšli bodově naprázdno hráči Čáslavi, kteří v okleštěné sestavě podlehli soupeři z Kostelce/ Konojed na jeho hřišti. I zbylá utkání se vyznačovala velkou vyrovnaností. Dělbou bodů skončil duel v Církvici, která hostila Velim. Domácím nestačilo ani slibné vedení 4:1 a hosté zachránili remízu v posledním zápase dvojic. Rovněž o zisku obou bodů rozhodoval úplně závěrečný zápas utkání, v němž lepší koncovku předvedli domácí Sendražice proti Českému Brodu C.